مختصری درباره سایت شخصی وخودم تقدیم به دوستان عزیز:
اینجانب دکترمحمدرضا معماریان پور پزشک عمومی هستم، که بیش از 15 سال سابقه کار در حرفه پزشکی دارم. اطلاعات پزشکی هم به موازات سایر اطلاعات روزمره دنیای در حال گسترش ما بسیار وسیع و روزافرون شده است. متاسفانه بدلایل فراوانی، زمان کمتری برای انسانها جهت فراگیری علوم پزشکی حتی بصورت مختصر هم باقی می ماند و در نتیجه معلومات عامه درباره مسائل پزشکی بسیار محدود و اندک شده است. هدف من در این سایت در حال حاضر فقط آموزش، ارتقاء و افزایش اطلاعات و معلومات عمومی پزشکی در حداقل ممکن برای بازدیدکنندگان و بیماران محترم می باشد.

 


از جانب دیگر موضوع عكاسی هم در این سایت افزوده شده است. من از سالها قبل و از دوران تحصیلات ابتدائی با هنر عکاسی آشنا شدم و از آن به عنوان تفنن و كار ذوقی (hobby)، سرگرمی و علاقه جانبی استفاده کرده ام. بنابراین تصمیم گرفتم این دو موضوع را این سایت در کنار هم قرار دهم و سعی دارم وجه مشترکی بین این دو زمینه متفاوت پیدا كنم. خوشبختانه با گستردگی مطالب در این دنیای پر راز و رمز و تنوع امروزی چنین وجه اشتراکی یافتم. مثلا، موضوع درمان با استفاده از عکس وعكاسی كه بنام (عکس درمانی یا photography therapy) شناخته می شود، می تواند یكی از این وجوه اشتراك باشد. شاید خیلی ها با آن آشنا نباشند ولی این موضوع یكی از راه های درمانگری است که در برخی كشورها مورد استفاده قرار می گیرد. در این زمینه من مطالب سایت های مختلف را جمع آوری نموده ترجمه و نقل قول می كنم ولی تجارب شخصی خودم را هم اضافه خواهم كرد. شاید موارد مشابه دیگری هم بتوان برای اشتراک دو موضوع یافت؟؟
بنابراین تارنمای شخصی من شامل دو بخش عمده می شود، اول پزشکی و دوم عکاسی.


بخش پزشکی برای نشر و افزایش اطلاعات پزشکی به زبان ساده برای استفاده همگان و گاها اطلاع از اخبار مفید پزشكی است. در این بخش سعی خواهم كرد از تجارب كاری شخصی خود در زمینه پزشكی عمومی هم مطالبی انتشار دهم. موارد بسیار جالبی كه در مطب اتفاق می افتد و می تواند خالی از تنوع و لطف نباشد.
از آنجا كه موضوع درمان در این سایت در نظر گرفته نشده است، سعی خواهم كرد تجارب درمانی را بصورت كلی و خارج از دستورات پزشكی ارائه نمایم تا خدای ناكرده مورد اشتباه در تفسیر و درمان نگردد. بنابراین هیچ یک از موضوعات منتشره در این سایت نباید به عنوان مشاوره، تشخیص و یا درمان مورد استفاده قرار گیرند. حتی اگر در مورد بیماری خاصی نكات درمانی هم ذكر شده باشد فقط برای آن مورد ارائه می گردد و برای استفاده عموم بصورت درمان نخواهد بود.
بنابراین مطالب این سایت برای آموزش و اطلاع رسانی پزشکی عمومی بوده و خدمات آن هیچگاه جایگزینی برای معاینات پزشکی، درمانی، بهیاری و یا خدمات حرفه ای تشخیصی و درمان نخواهد بود. ضمنا تقاضا می شود هیچ یك از خدمات ارائه شده در این سایت را هیچگاه برای استفاده های اداری، تجاری، اقتصادی و یا صنعتی مصرف ننموده و فقط بعنوان آموزش و آگاهی از آنها استفاده فرمائید.
توصیه می کنم تا از مشاوره های مستقیم وحضوری پزشکان محترم یا اشخاص دارای پروانه کسب مجاز بهداشتی و پزشکی برای مشاوره و درمان خودتان استفاده فرمائید. هیچگاه درمان و مصرف دارو ها و حتی درمان های گیاهی و غذایی را بدون مشورت با پزشک خودتان و سر خود انجام ندهید. اگر حدس می زنید دچار بیماری یا مشکل پزشکی شده اید لطفا بلافاصله با پزشک یا مشاور پزشکی خودتان تماس حاصل کرده و از تجارب ایشان استفاده کنید. در غیر این صورت از طریق تماس با اورژانس محل سکونت خودتان از آنها کمک درخواست نمائید.  
اضافه می كنم كه، اینجانب با هیچ یک از موسسات و یا مراکز درمانی، فروشگاهی، تبلیغاتی، داروئی و غیره قرار داد نداشته و هیچگونه پیشنهاد یا تاییدیه یا ضمانت درمانی یا استفاده از توصیه ها و محصولات پزشکی و یا اطلاعات و خدمات پزشکی، یا کالاهای پزشکی را تایید، فروش، یا سفارش ننموده و مصرف آنها را پیشنهاد نمی کنم.
بخش دوم عكاسی: ابتدا از سوابق عكاسی خودم بگویم: سال ها قبل عكاسی را آماتوری شروع كردم. چندین سال است كه بصورت نیمه حرفه ای عكاسی می كنم، برای خودم و نه درآمدزائی. تاكنون در چند نمایشگاه عكس شخصی و مشترك شركت داشتم. عضو انجمن عكاسان شهریار هستم و دارای كارت عكاسی فیاپ (فدراسیون بین المللی هنر عكاسی) می باشم. در این بخش عكس هایی از سفرهای عكاسی نقاط مختلف ایران و كشورهای خارجی مورد بازدید، را كه در ضمن سفرهایم تهیه كرده ام و همگی توسط خودم عكاسی شده است، بصورت جداگانه و یا بصورت اسلاید شو (در صفحه اصلی) و گاهی همراه با گزارشات سفر و مطالب و اتفاقات جالبی كه در سفرها با آنها مواجه شده ام برای علاقه مندان ارائه خواهم كرد. امیدوارم مورد توجه و اظهار نظرهای دوستان محترم قرار گیرند.
پذیرای نظرات و پیشنهادات خوب شما هستم.

 


 دکتر محمدرضا معماریان پور
تابستان سال 1394